Samsun Özel Okullar

Samsun Özel Okullar

Samsun özel okullar arasında yer alan Özel Genç Adım Eğitim Kurumlarının hikayesi Samsun özel okullar arasında son 12 yıldır eğitim öğretim sektöründe her geçen yıl gelişerek, büyüyerek ve değişerek devam eden sürede 20 EYLÜL 2010 tarihinde Samsun’da Başarı Dershanesi Özel Öğretim Kursu olarak başladı. Dershanelerin kapatılması ile gündeme gelen özel liseye dönüşümlerde Samsun özel okullar arasından sıyrılarak dinamik yapımız ile bu değişime hemen ayak uydurduk. hayallerine ulaşmak için bizimle yola çıkmış  veli ve öğrencilerimizin beklenti ve taleplerin karşılamak adına  15.12.2014  tarihinde Genç Adım Temel Lisesi olarak eğitim öğretim hayatımıza devam kararı aldık.

Yıllar içinde kısa sürede elde ettiğimiz başarılarımızın ve velilerimizin desteği ve güvenlerinin itici gücüyle hız kesmeden 14.09.2015 tarihinde  Genç Adım Özel Öğretim Kurslarını, 19.09.2016 tarihindeki Duruşehir Genç Adım Özel Öğretim Kursumuzu açarak öğrenci ve velilerimize 2016-2017 eğitim öğretim yıllarında hizmet vermeye devam ettik.18 Eylül 2017’de Samsun özel okullar sıralamasında Samsun’ un en büyük fen lisesi olma özelliğini taşıyan Genç Adım Özel fen ve Anadolu lisesi 2017-2018 eğitim öğretim dönemi için hazır hale getirdik açılışımızı yaptık. Teknoloji ve bilim çağına yak uydurabilmek Samsun özel okullar arasında yine farkımızı ortaya koyarak bilim ve teknoloji lisesini hayata geçirdik.

2021 yılı eğitim öğretim dönemi için 6 Eylül 2021 tarihinde genç adım bilim ve teknoloji bir lisesini aynı zamanda mesleki ve teknik Anadolu lisesini ve Anadolu lisesini aynı çatı altında birleştirerek bilim ve teknoloji listesini hayata geçirdik.  Samsun’da yaşayan gençlerimiz için çağımızın vazgeçilmezi olan her geçen gün gelişen teknolojiye ve bilimi ayak uyduruyoruz. Velilerimizden öğrencilerimizden gelen talepler karşılamak için 12 yıllık eğitim öğretim sektöründeki deneyimlerimiz başarılarımız öğrencilerimizin ve velilerinin memnuniyeti her geçen gün kalitemizi arttırmamızı sağlıyor. Yenilikçi teknolojiye takip eden öğrencilerini katma değer sağlamayı hedefleyen bir eğitim kurumu olarak okullarımızdan mezun olan öğrencilerimizin milli kültür ile evrensel değerlerini içselleştirmiş iletişime açık özgüveni yüksek, adalet bilinci yüksek, azimli bireyler yetişiyor. Bilgi toplumunun gerektirdiği becerilerle donatılmış teknolojiye ayak uydurabilen bireyler olarak yetişkin hayatlarına iş yaşamlarına devam etmelerini amaçlıyoruz.

Özel genç adım eğitim kurumları deneyimli konusunda uzman nitelikli eğitim kadrosuyla akademik başarının yanı sıra kültür Spor bilim ve sanat dallarında öğrencilerin yakınlıklarına göre yönlendirerek başarılı olmalarını destekler dünya çocukları olan yeni nesil ana dilleri Türkçe’nin yanı sıra evrensel bir olan İngilizce de ana dilleri gibi konuşabilmeliler. Genç adım Özel öğretim kurumlarımızda Samsun özel okullar öğrencilerine yabancı dil olarak İngilizce ve  ikinci yabancı dil öğrenmelerine konuşmalarına olanak sağlıyoruz. Genç adım öğretim kurumlarında öğrencilerimizin yetişkin hayatlarında meslek seçimlerinde rehberlik yapıyoruz velilerimizle etkili iletişim kurarak işbirliği yaparak öğrencilerimizin gelişimi için destek veriyoruz. Öğrencilerimiz Samsun özel okullar içinde ayrıcalıklı kampüslerimizde bilişim çağının getirdi yenilikleri kolayca ulaşabiliyor teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyor dijital Dünya ile iç içe bir eğitim sistemiyle kendini geliştirebiliyor.

Genç adım liseleri Samsun özel okullar içinde ailelerin öğrencilerin ilk sıralarda tercih ettin eğitim kurumlarıdır öğrencilerimizi hem eğitim öğretim dönemlerinde hem de mezuniyetleri sonrasında birlikteliğimizi devam ettiriyoruz. Bilim ve teknolojinin hızla geliştiği ve değiştim dönemlerde en gelişmiş eğitim öğretim yöntemlerini araştırarak yabancı dil ağırlıklı eğitim ile öğrencilerimizi kendi kültür değerlerine bağlı aynı zamanda değerlere de saygılı hem akademik anlamda hem de sosyal anlamda yetiştirerek özel okullar olarak Türkiye’nin nitelikli insan gücü ihtiyacına katkıda bulunmayı hedefliyoruz. Evrensel bir dil olan İngilizce eğitim konusunda samsun özel okullar sıralamasında lider konumdayız. Genç adım öğretim kurumları öğretmen öğrenci ve velileri ortak hedeflerine ulaşabilmeleri için aynı paydada buluşabilecekleri bir eğitim sistemi kurgulanmıştır. Bu sistemi bilimsel düşünceyi ön planda tutarak araştırmaya sorun çözmeye öğrencileri anlama ve düşünmeye teşvik ederek bilgi toplumunun ihtiyaç duydu becerilerle donatarak öğrencileri eğitim öğretim sistemine aktif katılım sağlamaları için teşvik eder.

Genç adım öğretim kurumları Atatürk’ün ilke devrimleri rehberliğinde günümüz teknolojisini bilimine ayak uydurabilecek  ,evrensel kabul görmüş değerlere sahip , insan haklarına saygılı , çevreye karşı duyarlı , azimli, girişimci ,kültürel değerlerine sahip çıkan bireyler yetiştiriyoruz. Daha fazla bilgi için web sayfamızda bulunan WhatsApp veya iletişim sayfamızdan bize ulaşabilir detaylı bilgi alabilirsiniz. 

 

Yorum Yaz

E-Mail adresiniz yayınlanmayacak.

Related Posts

NARSİST BİREY

Zaman hızla akıp giden bir kavramdır. Bu zaman içerisinde amacımız, içinde yaşadığımız toplumun bir parçası…Devamı

KENDİNİ TANI

Uzun bir süreç olan YKS(Yükseköğretim kurumları sınavı) maratonundan sonra öğrencilerimiz, kritik bir dönemece; tercih dönemine…Devamı

FİZİK ÖTESİ

F= M.A Günlük hayatımızda dış görünümü tarif eden Fizik kelimesinin etimolojisine baktığımızda, doğa bilimlerinin genel…Devamı
×