Radyo Gençadım

Radyo Gençadım

Radyo Genç Adım

Radyo Gençadım, Genç Adım Eğitim Kurumları Bilim ve Teknoloji Lisesi Medya Bölümü bünyesinde hizmet vermekte olan bir internet radyosudur. Yayınlarımız öncelikle öğrencilerimize radyo programcılığı eğitimi vermek amacıyla yapılmakta olup ayrıca eğitim amaçlı Podcast imkanı sunmaktadır. Samsun internet radyoları arasında yerini alan Radyo Gençadım başta öğrencilerimiz ve velilerimiz olmak üzere kısa süre içerisinde internet erişimi olan her yerden dinlenmeye başlamıştır. Amacımız radyo yayıncılığını lise düzeyinden itibaren öğrencilerimize uygulamalı olarak öğretmek ve yeni nesil medya anlayışına ayak uydurmalarını sağlamaktır.

İnternet Radyosu nedir?

İnternet Radyosu (veya Web Radyosu, Canlı Radyo, Web Yayını Radyosu veya Akış Radyosu), dijital ses formatlarını kullanarak İnternet üzerinden aktarım yapan İnternet tabanlı bir dijital ses yayın hizmetidir. İnternet üzerinden yayın, geleneksel kablosuz medya üzerinden iletilmediğinden genellikle Web Yayını olarak adlandırılır. Uyumlu herhangi bir İnternet bilgisayarı tarafından anlaşılabilen ve yayınlanabilen veri olarak gönderilir. Web yayınları tipik olarak bir bilgisayar programı veya modem veya kablosuz kart gibi bir ağ arabirim cihazı kullanılarak kontrol edilir. Webcast Radyo, web yayın hizmetleri üzerinden yayın üzerinden yayın yapan kendi yayınlarına sahip radyo istasyonlarıyla müzik endüstrisinde kapsamlı bir şekilde çalışır.

İnternet radyosu, dinleyiciye istasyon için benzersiz bir yayın adresi atandığından, geleneksel radyo istasyonlarına çok benzer şekilde çalışır. İstasyon daha sonra hedeflenen kitleye ulaşmak için sinyalleri bir bilgisayardan diğerine iletebilir. Bu sinyaller genellikle çok yüksek kaliteli dijital ses sunumlarıdır ve fon müziği de içerebilir. Bir web yayını istasyonu tarafından kullanılan format, kullanılan belirli radyo istasyonunun gereksinimlerine bağlı olarak değişecektir.

Web yayını, geleneksel radyo radyosuna göre birçok belirgin avantaj sunar. Önemli bir avantaj, hemen hemen her yerden, herhangi bir zamanda erişilebilir olmasıdır. Havadan, bilgisayardan, telefon hattı üzerinden veya çevrimiçi bir radyo sağlayıcısı kullanılarak İnternet üzerinden erişilebilir. Web yayınını iletmek için özel bir radyo vericisi veya alıcıları gibi ek ekipman eklemeye gerek yoktur. Aslında, web radyosu geleneksel radyonun yerine kullanılabilir.

Çevrimiçi radyo istasyonları, geleneksel radyo istasyonlarına çok benzer. Dinleyicilere ulaşmak için reklamlar ve diğer medyaları yayınlarlar. Web yayıncılığı birçok benzersiz avantaj sunar. Genç Adım Eğitim kurumları Bilim ve Teknoloji Lisesi Medya Bölümü öğrencileri bütün bu avantajlara sahiptir.

Özel Genç Adım Eğitim Kurumları Bilim ve Teknoloji Lisesi Öğrencileri Tarafından Eğitim Amaçlı Radyo Yayınıdır.

×