Üniversite Hazırlık

Öğrencilerimizin Üniversite Sınavına hazırlanma süreci disiplinli bir şekilde, eksiklerini giderecek yönde yapılmaktadır.

Öğrencilerimiz, sene başında yapılan «Seviye Tespit Sınavı» ile başarılarına göre sınıflara ayrılırlar. Aylık yapılan sınavlar değerlendirilerek başarılarına göre sınıf değişikliği yapılır.

Seviye Sınıfları

4’er kişilik çalışma takımları oluşturulur. Takım ortak çalışma saatleri belirlenir. Çalışılacak ortak konular belirlenir. Gruptaki öğrenciler çalıştığı bir konuyu arkadaşlarına anlatır. Çözemediği ve farklı bulduğu soruları arkadaşları ile paylaşır. Eksik olan konulardan ortak danışma saatleri belirlenir. Takım çalışmasının verimliliği ortak konu analizi üzerinden incelenir.

4×4 Eğitimi

Öğrencilerimiz derste anlayamadığı, unuttuğu veya devamsızlık kaynaklı konu bütünlüğünü kaybettiği durumlarda, çözemediği sorularla ilgili, haftanın belirli gün ve saatlerinde branş öğretmenlerimizden eğitim randevusu alarak eksikleri tamamlama hizmetidir. Randevulu bire birlerin bilgisayar ortamında kaydı tutulur. Devamsızlık durumunda  veli bilgilendirilir. Öğrencimizin, bireysel rehberlik ve eğitim koç çalışmalarını bu sistemle yürütmesi sağlanır.

Bire Bir Dersler

Öğrencilerimiz okul bitiminde etüt saatlerine kalıp, günlük ödevlerini yaparlar.

Etüt Çalışmaları

Tüm sınıflarımız haftalık olarak 9. 10. 11. Sınıf ve YKS ve Türkiye Geneli denemelerine katılırlar Deneme sınavları en kısa sürede değerlendirilip, Genç Adım uygulamasına yüklenir, mesajla velilerimizle paylaşılır. Aylık bütün deneme sonuçları karne hazırlanarak velilerimize iletilir.

Deneme Sınavları

Her hafta işlenen konulardan, öğretmenlerimiz tarafından hazırlanan sorulardan KDS sınavları yapılarak konu eksikleri belirlenir. Sonrasında öğrencilerimizin eksiklerine göre bire bir dersler verilir.

KDS Sınavları

Belirli aralıklarla kalıcı öğrenme amaçlı ödevler verilerek, Genç Adım uygulaması üzerinden düzenli kontrolü sağlanır. Öğrenilen bilgilerle ilgili tekrarların yapılması, kalıcı öğrenme için yeterince soru çözülmesi sağlanması amacıyla branş öğretmenleri ve eğitim koçları tarafından verilen ödevlerin yapılması amaçlı takiptir. Öğretmen, eğitim koçu, veli ve rehberlik servis arasında bilgi akışı sağlanarak tam öğrenmenin gerçekleşmesi sağlanır. Bu çalışmalar çerçevesinde öğrencimizin görev ve sorumluluk sahibi olması amaçlanır.

Ödev Takip Sistemi

Genç Adım Kütüphanemizde 19.00 ile 22.00 saatleri arasında branş öğretmenlerinin gözetiminde çalışma ortamı sağlanır. Öğrenciler sınav öncesinde bütün konularını tekrar edip eksiklerini tespit etmeleri amaçlanır.

KAFES Sistemi

Öğrencilerimizin ders, etüt, ek ders, birebir bilgilendirmeleri günlük telefon araması ve SMS ile velilerimize aktarılır. Genç Adım Uygulaması ile devamsızlık, ödev raporları, sınav sonuç detayları paylaşılır. PARMAK İZİ sistemi ile öğrenci giriş ve çıkış takipleri SMS olarak iletilir.  Genç Adım WhatsApp hattı ile iletişim sağlanır

Veli Bilgilendirme Sistemi

Öğrencilerimizi yıl içerisinde kendi oluşturduğumuz kaynaklar verilir.

 • Konu anlatımlı setlerimiz
 • Soru bankası setlerimiz,
 • Sınıfa ve kişiye özel soru bankalarımız,
 • Konu değerlendirme testleri
 • Tarama ve deneme sınavları

  Yayınlarımız

Haftalık ve Aylık;

 • Tekli Sınav Karnesi
 • 5’li ve 10’lu Birleştirilmiş Karne
 • Çoklu Konu Analiz Raporları
 • İstatistikler doğrultusunda Konu Başarı Yüzdesi karneleri öğrencilerimize ulaştırılır.

Ölçme Değerlendirme Karnesi

×