Eğitim Ücretleri

9. SINIF LGS BAŞARISINA GÖRE ÜCRET TABLOSU

Samsun özel okul fiyatlarını inceleyen velilerimiz okul fiyatları kadar eğitim kalitesinede dikkat etmektedir. Gençadım Eğitim Kurumları olarak en yüksek kalitede eğitimi en uygun şartlarda vermek çabasındayız. Üniversite hazırlık sürecinde uygulamakta olduğumuz eğitim modellerimizi incelemek için https://gencadim.com.tr/universite-hazirlik/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca tüm kitap ve test setlerimizde başta https://palmeyayinevi.com/ olmak üzere en kaliteli firmalar ile işbirliği içerisindeyiz.

Daha Yüksek Standartlar

Samsun özel okul fiyatlarını araştıran velilerimiz özel okulların avantajlarınıda araştırmaktalar. Özel okulların en önemli avantajı çocuğunuzun daha yüksek akademik standartlarla karşılaşacak olmasıdır. Özel okullar akademik olarak devlet okullarından daha katı olabilir ve özel okulların, öğrencilerinin not ortalamalarını yüksek tutmak için daha fazla kriteri karşılaması gerekebilir. Özel okul öğrencilerinden akademik performans, ders iş yükü, toplum hizmeti, sanat, spor vb. sosyal kültürel çalışmalara aktif olarak katılım beklenir. Bazı okullarda, normalde müfredat dışı etkinlikler olarak kabul edilen şeyler, mezuniyet için ön koşullardır ve sonuçta öğrencilerin lise deneyimini tamamlar. Bu yüksek standardı karşılama çabası, genellikle daha yüksek düzeyde öğrenci performansı ile sonuçlanır.

Yabancı Dil

İyi bir hayat boyu öğrenici olabilmek ve dünyayı daha farklı açılardan izlemek ve değerlendirmek için yabancı dil öğrenmek büyük bir avantajdır. Küçük yaşlardan itibaren alınan iyi bir yabancı dil öğretimi, öğrencinin hem hayata hazırlanabilmesi hem de gelecekte yapacağı çalışmalarıyla kendine ve dünyaya değer katmasında önemli rol oynayacaktır.

Öğrenci-Öğretmen Oranı

Özel okullar ayrıca sınıf büyüklüklerini kontrol etmeye odaklanma eğilimindedir. Örneğin, merkezi şehirlerde, özel bir okulun ortalama büyüklüğü yaklaşık 300 öğrenci iken, devlet okullarında bu rakam oldukça yükselmektedir. Özel okul öğrencileri, öğretmenleriyle daha fazla ilişki kurma fırsatına sahip olabilir ve bu da onları daha yüksek bir akademik başarıya götürebilir. Bunun sebebi; özel okulların, öğrencinin karşılaştığı durumların hızlı ve doğru bir şekilde çözülmesine olanak tanıması ve öğrencinin akademik gelişimi için destek sağlanmasıdır. Bir öğrencinin ilerlemesini engelleyen herhangi bir durum çözüldüğünde, çocuk en yüksek seviyesine ulaşmaya devam edebilir. Araştırmalar, öğrencileri küçük gruplara yerleştirmenin, öğretmenler ve öğrenciler arasında yakın ilişkiler geliştirme eğiliminde olduğunu, böylece özellikle risk altındaki öğrencilerin ve erken yaş gruplarındakilerin öğrenmesini geliştirdiğini gösteriyor. Ayrıca, küçük sınıflar, öğretmenlerin çocuğunuzun kim olduğu ve onun özel, güçlü ve zayıf yönlerinin ne olduğu hakkında daha iyi bir fikir edinmesine olanak tanıyor. Aynı zamanda çocuklar sınıf içi etkinlik ve paylaşımlara katılmak için daha fazla fırsat buluyorlar. Buna ek olarak, öğrencilere öğretmenin müsait olduğu saatlerde etütler öneriliyor. Öğretmenleriyle yakın bir şekilde çalışan öğrenciler, öğretmenlerinden aktif olarak destek almak için böyle bir zamanı kullanmaktan çekinmiyorlar.

Sanat, Sosyal Etkinlikler

Özel okullar müfredatları bir miktar daha esnek uygulama becerisine sahiptir. Tüm okullarda öğrencilerin aynı temel kazanımları almaları gerekse de, özel okullar da programlarına çeşitli ve farklı uygulamalar ekleme seçeneğine sahiptir. Özel okullar, devlet okullarının sağladığı seçeneklerden daha fazla sanatı ve kültürü vurgulayan programlar geliştirirler. Okullar, öğrencilere yeteneklerini keşfetmeleri ve kendilerini ifade etmeleri için benzersiz fırsatlar sunan ayrıntılı oyunlar ve müzikaller üretmeyi seçebilirler. Özel okullar, okulun müfredatını güçlendiren özel geziler vb. gibi başka etkinlikler de sunabilir. Bu tür geziler çocuğunuza yakın arkadaşlıklar kurma ve bağımsız hareket edebilme fırsatları verir. Okul, öğrenci kulüplerine malzeme sağlamak için daha fazla imkana sahip olabilir. Ayrıca, sanatları veya bilimleri genel müfredata daha iyi bağlayan programlar oluşturabilir.

samsun özel okul fiyatları

×