e-Twinning

YKS-Kimya-Dersi-Nasil-Calisilir-390x220-2

Kimyasal Yolculuk

 

Simyadan Kimyaya yolculuk yapacağımız projemizde, simya ve kimya alanında yer alan bilim adamlarını ve yaptıkları çalışmaları öğrencilerimize ayrıntılı bir şekilde aktaracağız

Proje Kurucu Öğretmeni: Hülya UÇAR

hqdefault

Doğal Afetler Kaderimiz Olmasın (natural disasters don’t be our fate)

Amacımız, doğa bilincini kavramak, tarihten bu yana meydana gelen doğal afetlerin sıklıkla artmasının nedenlerini ortaya koymak ve alınacak önlemleri belirlemektir. Gelecek nesilleri, çevre kirliliği, çevre tahribatı ve sonuçları konusunda bilinçlendiriyoruz.

To grasp the consciousness of nature, to reveal the reasons for the frequent increase in natural disasters that have occurred since history and to determine the precautions to be taken. To raise awareness about environmental pollution, environmental destruction and its consequences. 

Proje Öğretmeni: Hülya UÇAR

b4eefc81_500-4

MULTY DISCIPLINARY STE(A)M PROJECT

It has been prepared for sharing informatio with ourteachers whohave recently joined Twinning in order to spread the work done in the fieldf stem.

Our topics include code week stem school label, safety label, e-Twinning label.

 Proje Öğretmeni: Hülya UÇAR – Okan İŞÇİ

b9eff252_500-1

e-Twinning Gelişim Atölyesi

e-Twinning Gelişim Atölyesi eTwinning’e yeni başlayan öğretmenlerin portalla tanışmasını, projeler konusunda bilgilendirilmesini, eğitimde kullanılan öğrenme-öğretme yaklaşımlarının ve web2.0 araçlarının daha bilinçli kullanımının yaygınlaşmasını amaçlayan eğitim amaçlı bir projedir. 

Proje Öğretmeni: Okan İŞÇİ

SPACE ESCAPE ROOM

SPACE ESCAPE ROOM

proje amacı: The aim of this project is to create a space-themed escape room in our schools together with our project partners and to introduce our students to new information by adding games and tests to the room. In the escape room we will design, students will design and use a room of the school with the theme of space. They will try to “escape” the room by answering different puzzles, quizzes and questions. The questions will be prepared in a multidisciplinary manner in connection with the curriculum in accordance with the age group of our students.
Proje öğretmeni: Hülya Uçar

eTwinning Nedir?

Samsun e-Twinning, eTwinning, Avrupa’daki okullar için oluşturulmuş bir topluluktur.İletişim kurmak, işbirliği yapmak, projeler geliştirmek, paylaşmak; kısacası Avrupa’daki en heyecan verici öğrenme topluluğunu hissetmek ve bu topluluğun bir parçası olmak için, Avrupa ülkelerindeki katılımcı okullardan birinde çalışan personele (öğretmenler, müdürler, kütüphaneciler v.b.) yönelik bir platform sunmaktadır.eTwinning, Bilgi ve İletişim Teknolojilerinin kullanımı vasıtasıyla gerekli destek, araçlar ve hizmetleri sağlayarak okulların herhangi bir konuda kısa ve uzun vadeli ortaklıklar kurmasını kolaylaştırarak Avrupa’da okul işbirliğini teşvik etmektedir.eTwinning Portalı (www.etwinning.net) ana toplanma noktası ve çalışma alanıdır. Yirmi sekiz dilde mevcut olan eTwinning Portalının bugün yaklaşık olarak 980.000’den fazla öğretmen üye olarak yer almaktadır. Portal, öğretmenlerin ortak bulması, proje oluşturma, fikirlerini paylaşması, en iyi uygulama alışverişinde bulunması ve eTwinning platformunda bulunan çeşitli özelleştirilmiş araçları kullanarak hemen birlikte çalışmaya başlaması için çevrimiçi araçlar sağlamaktadır.2005 yılında Avrupa Komisyonunun eöğrenme Programının ana hareketi olarak başlatılan eTwinning, 2007 yılından bu yana Yaşam Boyu öğrenme Programına sıkı bir şekilde entegre edilmiştir. Merkezi Destek Servisi, Avrupa’daki okullar, öğretmenler ve öğrenciler için eğitimi geliştiren 31 Avrupa Eğitim Bakanlığının uluslararası işbirliğinden oluşan European Schoolnet tarafından yönetilmektedir. Ayrıca eTwinning ulusal düzeyde 43 Ulusal Destek Servisi tarafından desteklenmektedir.Ülkemiz eTwinning’e 2009 yılında dahil olmuştur. eTwinning Türkiye Ulusal Destek Servisi, Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde faaliyet göstermektedir. Ülkemizde 52.000’den fazla okuldan, 220.000’den fazla kullanıcı portala kayıtlıdır ve şu ana kadar 23.000’den fazla projeye katılmışlardır. eTwinning Erasmus+ sürecinde de Avrupa Komisyonu’nun desteklemeye devam ettiği faaliyetlerden biridir. Samsun e-Twinning konusunda araştırma yapan veliler bu konuda Gençadım Eğitim kurumlarından bilgi alabilirler.

Samsun e-Twinning

Samsun e-Twinning, e-Twinning Gelişim Atölyesi eTwinning’e yeni başlayan öğretmenlerin portalla tanışmasını, projeler konusunda bilgilendirilmesini, eğitimde kullanılan öğrenme-öğretme yaklaşımlarının ve web2.0 araçlarının daha bilinçli kullanımının yaygınlaşmasını amaçlayan eğitim amaçlı bir projedir. 
Gençadım Eğitim kurumları hem yurtiçi hemde yurtdışı birçok eğitimsel ve sosyal proje içerisinde aktif olarak rol almaktadır. Sosyal projelerimizi ve sosyal etlinliklerimizi incelemek için https://gencadim.com.tr/sosyal-okul/  sayfamızı ziyaret edebilirisiniz.
e-Twinning hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için https://school-education.ec.europa.eu/tr/etwinning sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
×