Samsun Özel Fen Liseleri

Samsun Özel Fen Liseleri

Samsun Özel Fen Liseleri

Samsun özel fen liseleri olarak Eğitim kalitesi ile markalaşan ve gerek lise eğitimi gerek üniversiteye hazırlık dönemi ve üniversiteye yerleştirdiği donanımlı öğrencilerin elde ettiği başarılarla eğitim alanında Samsun’da lider konumunda olan Özel Genç Adım Eğitim Kurumları Olarak 12 Yılında Samsun’a ve bu güzel şehirde yaşayan öğrencilere eğitim camiasına kazandırdığı  etkin ve ayrıcalıklı eğitim sistemi ile desteklediği okullar kazandırmıştır.

Sayısal becerilere yatkın öğrencilerin  günümüz teknoloji gündemindeki mesleklere giden yolun başlangıcı olan fen liseleri için çalışma yaptık. Samsun özel fen lisesi ihtiyacına yönelik Özel Genç Adım Eğitim Kurumları 2017 / 2018 eğitim öğretim dönemi için Fen Lisesini hazır hale getirerek ve 18.09.2017 tarihinde Samsun’un özel fen liseleri arasında en büyük fen lisesi olma özelliğini taşıyan Genç Adım Özel Fen ve Anadolu lisesini açılışımızı yaptık.

Genç Adım Özel Fen ve Anadolu lisesi binası 2746 metrekare kullanım alanına sahiptir. Kütüphane , kapalı Spor salonu , 110 kişi kapasiteli konferans salonu , müzik ve görsel sanatlar sınıfları, fen bilimleri için laboratuvar ve 150 kişi kapasiteli yemekhanemiz bulunmaktadır. Öğrencilerimiz 610 metrekare bahçe alanımızda voleybol ve basketbol oynayabilecekleri sahalarımız mevcuttur.  Özel Genç Adım Fen Lisesi ve Anadolu lisesi’nde öğrencilerimiz için 26 derslik bulunmaktadır. Her sınıfımız 16 kişiliktir kullanım alanı 52 metrekare derslik içinde öğrencilerin kullanabilecekleri kendi dolapları ve test dolaplarımız bulunmaktadır. Öğretmenlerimizin öğrencilerimiz için hazırladığımız etkin sistemimizi görsel olarak ta desteklemek için her sınıfımızda televizyon vardır. 110 kişi kapasitesiyle konferans salonumuzda eğitim seminerleri düzenlenir. Yılın çeşitli zamanlarında öğrencilerimizin hazırladığı sahne etkinlikleri yapılır. Samsun özel fen lisesi olarak konferans salonumuzda yıl içinde öğrencilerimize farklı bakış açıları kazandıracak deneyimlerini paylaşacak ünlü konukları için organizasyonlar yapılır. Samsun özel fen lisesi  arasında en büyük kampüse sahip olan Okulumuzda yer alan 200 metrekare alandan oluşan kapalı spor salonumuzda öğrencilerimizin fiziksel olarak da gelişmelerini desteklemek için çeşitli spor faaliyetleri yapabilirler.

Okulumuzda fen bilimleri dalında biyoloji kimya fizik eğitimlerinin desteklenmesi için laboratuvarımız öğrencilerimizin kullanımına sunulmuştur laboratuvar aramızda kimya fizik biyoloji dersleri için gerekli tüm deney malzemeleri temin edilmiştir gerekli güvenlik tedbirleri alınmıştır. Samsun özel fen lisesi arasında, branşında uzman öğretmenlerimizin gözetiminde öğrencilerimiz teoride öğrendikleri bilgileri uygulayarak güvenli bir ortamda deney yapabilirler. Okulumuz Samsun özel fen lisesi olmasına rağmen öğrencilerimizi akademik bilgilerle donatırken aynı zamanda sanatsal  yeteneklerini geliştirebilecekleri görsel sanatlar dersimiz bulunmaktadır.

Güzel  sanatlar dersinde öğrenciler tarafından yapılan eserler aylık sergilerimiz de öğrenci ve velilere sunulmaktadır. Okulumuzun en üst katında yer alan yemekhanemiz her gün hijyenik ortamda hazırlanan 4 çeşit yemeği öğrencilerimizi sunmaktadır. Öğrencilerimizin araştırma yapabilecekleri ders çalışabilecekleri boş zamanlarında kitap okuyabilecekleri kütüphanemizde Samsun özel fen lisesi kampüsleri içinde büyük bir alana sahiptir. Okulumuzda sınıflarımız, etüt sınıfları ,resim sınıfı ,müzik sınıfı, fen laboratuvarı, yemekhane ,spor salonu ,kütüphane ,konferans salonu ve geniş bir bahçe vardır.

Okulumuzda öğrencilerimiz sene başında seviye tespit sınavına girerler seviye tespit sınavı sonuçlarına göre başarı sıralaması yapılır. bu sıralamaya göre sınıflar belirlenir aylık yapılan seviye sınavlarım tekrar değerlendirerek öğrenciler başarılarını göre sınıfları değiştirebilir etüt sınıflarımızda öğrencilerimiz derste anlayamadıkları devamsızlık nedeni ilim gelemedik leri ve konu devamının kaybettikleri durumlardan yine üniversite hazırlık döneminde çözemedikleri sorular ile ilgili branş öğretmenlerimizden haftanın belirli gün ve saatleri için eğitim randevu alarak eksik oldukları konuları tekrar gözden geçirebilir öğretmenleriyle daha etkin bir iletişim kurabilir.

Samsun özel fen lisesi eğitim sistemimizde yer alan Koçluk çalışmalarımızla ve bireysel rehberliğimizle öğrencilerimize destek oluyoruz. Öğrenciler eğitim yılı içinde tarafımızdan hazırlanan kaynaklarımızı kullanırlar. Konu anlatımlı soru bankaları setler halinde hazırlanmıştır başarı sırasına göre belirlenen sınıflar için ve kişiye özel soru bankalarımız da mevcuttur. Yine anlatılan konuların değerlendirilmesi için testlerimiz de bulunmaktadır.

Öğrencilerimizi takım çalışması becerilerini kazandırabilmek adına dörder kişilik takımlar oluşturulur 4 kişilik çalışma takımları için konular belirlenir belirlenen her konu gruptaki öğrenciler tarafından diğer arkadaşlarını anlatılır çözüm ulaşamadıkları ya da farklı buldukları konularla ilgili soruları arkadaşlarına sorabilir eksik mi oldukları konuları tespit edebilir ve danışma saatlerinde öğretmenleriyle paylaşabilirler.

Detaylı bilgi için WhatsApp destek hattımız veya web sitemizde bulunan iletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.

Yorum Yaz

E-Mail adresiniz yayınlanmayacak.

Related Posts

NARSİST BİREY

Zaman hızla akıp giden bir kavramdır. Bu zaman içerisinde amacımız, içinde yaşadığımız toplumun bir parçası…Devamı

KENDİNİ TANI

Uzun bir süreç olan YKS(Yükseköğretim kurumları sınavı) maratonundan sonra öğrencilerimiz, kritik bir dönemece; tercih dönemine…Devamı

FİZİK ÖTESİ

F= M.A Günlük hayatımızda dış görünümü tarif eden Fizik kelimesinin etimolojisine baktığımızda, doğa bilimlerinin genel…Devamı

TARİHİ DERS

Öğrencilerimizden İlginç Cevaplar: Sınav bir çok öğrencinin korkulu rüyası olabiliyor. Ancak sınav günü gelip çattığında…Devamı
×