Sosyal Faaliyetlerimiz

Sosyal Faaliyetlerimiz

KAN BAĞIŞI KAMPANYASI; Kızılay Haftası etkinlikleri kapsamında okulumuzda yetkililer tarafından seminer düzenlendi. Kızılay gönüllüsü öğrencilerimiz kapı kapı dolaşarak çevremizdeki bütün komşularımızı kan bağışı kampanyamıza davet ettiler. Okulumuzda yapılan kampanya ile 45 ünite kan topladık. Katkılarımızdan dolayı Türk Kızılayı Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi Müdürü Sayın Dr. Muhsin YILDIRIM ve Samsun Kan Bağışı Merkezi Müdürü Dr.Serdar BAYRAM teşekkür ziyaretlerini gerçekleştirdiler ve bizleri çok mutlu ettiler.
Sağlıklı Yaşam ve Dengeli Beslenme Semineri; Uzman Diyetisyen Murat YEMİŞ tarafından “Sağlıklı Yaşam ve Dengeli Beslenme” semineri verildi. Hayatımızda dengeli beslenmenin önemi anlatıldı ve sağlığımız için nelere dikkat etmemiz gerektiği hakkında bilgi verildi.
Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu Semineri; Çocuk ve Ergen Psikiyatri Uzman Doktor Pelin Çon Bayhan tarafından öğrenci ve velilerimize “Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu Semineri” verildi. Nedenleri ve nasıl fark edildiği hakkında bilgilendirme yapılıp tedavi süreçlerinin nasıl geliştiği anlatıldı.
SİGARA VE SAĞLIĞA ZARARLARI SEMİNERİ; MEDİCANA Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Uzm. Dr. Özgür İNCE tarafından öğrencilerimize Sigara ve Sigaranın Sağlığa Zararları semineri verildi.
Genç Adım ve P&G İşbirliği ile Ağız Diş Sağlığı Farkındalık Eğitimi; Atakum Özeren Köyü İlkokulu öğrencilerine Okulumuz ve P&G işbirliği ile diş fırçası ve diş macunu dağıtıldı. Okulumuz Müdür Yardımcısı Asim Kurumahmut, doğru diş fırçalama teknikleri konulu seminer verdi.
Kardeşlik Köprüsü; Genç Adım Koleji ile Etyemez Alparslan Gül Ortaokulu arasında kardeşlik köprüsü kuruldu. Öğrencilerimizin topladığı yardımlar ihtiyacı olan öğrencilere dağıtılmak üzere okul idaresine teslim edildi. Emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz. Bazen hayat bize eşit şartlarda yaşama şansı sunmayabilir. Bazılarımız daha konforlu hayatlar sürme şansı yakalarken, bazılarımız için yaşam daha zor olabilir. Böyle zamanlarda birbirimize el uzatmak, sahip olduklarımızı paylaşmak, hem aramızda gönül bağı kurar hem ihtiyaçlar giderilir hem de kalbimiz yumuşar. Biz de kardeş okulumuzda sahip olduklarımızı paylaşarak kalpten kalbe bir köprü inşa ettik, uzaklarda da olsa varlığından mutlu olduğumuz kardeşler edindik.

Related Posts

NARSİST BİREY

Zaman hızla akıp giden bir kavramdır. Bu zaman içerisinde amacımız, içinde yaşadığımız toplumun bir parçası…Devamı

KENDİNİ TANI

Uzun bir süreç olan YKS(Yükseköğretim kurumları sınavı) maratonundan sonra öğrencilerimiz, kritik bir dönemece; tercih dönemine…Devamı

FİZİK ÖTESİ

F= M.A Günlük hayatımızda dış görünümü tarif eden Fizik kelimesinin etimolojisine baktığımızda, doğa bilimlerinin genel…Devamı

TARİHİ DERS

Öğrencilerimizden İlginç Cevaplar: Sınav bir çok öğrencinin korkulu rüyası olabiliyor. Ancak sınav günü gelip çattığında…Devamı
×