Öğretmenler Günümüz

Öğretmenler Günümüz

“Açtığın Yolda Gösterdiğin Hedefe!”
Ne kutsal bir meslektir öğretmenlik.
N. Macewan öğretmenliği; “Biz aldıklarımızla yaşamımızı idame ettiririz, fakat verdiklerimizle bir yaşam yaratırız” diyerek tanımlar.
Özeldir öğretmenlik. Yeniden seçme şansımız olsa “Yine öğretmen olurdum” diyebilmektir.
Zordur elbet her meslek gibi. Bir doktor hata yaptığında o hastaya zarar verir, hâkim hata yaptığında o zanlıya zarar verir, fakat bir öğretmen hata yaparsa o nesle zarar verir.
Öğretmek, bir çocuğa gülümsemek, idol olabilmektir öğretmenlik. Her babayiğidin harcı değildir, sabır gerektirir öğretmenlik. Doğurmadığın binlerce evlâda anne, baba olmaktır öğretmenlik.
En mutlu anını “Başardım öğretmenim” diyerek sarılan bir öğrencinin sevincinde yaşamaktır öğretmenlik. Facebook’ta fotoğrafın altına yorum yapan öğrencinin yazım hatasını düzeltmektir öğretmenlik. Mesleki tatmin duygusunu en yoğun biçimde hissetmektir öğretmenlik. Temiz bir vicdan, sıcak bir kalptir öğretmenlik.
Öğretmenler!
Yeni nesli, Cumhuriyetin fedakâr öğretmen ve eğitimcilerini, sizler yetiştireceksiniz ve yeni nesil sizin eseriniz olacaktır!
Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller yetiştirmek ümidiyle…
GENÇ ADIM ÖĞRETMENLERİNE

Related Posts

NARSİST BİREY

Zaman hızla akıp giden bir kavramdır. Bu zaman içerisinde amacımız, içinde yaşadığımız toplumun bir parçası…Devamı

KENDİNİ TANI

Uzun bir süreç olan YKS(Yükseköğretim kurumları sınavı) maratonundan sonra öğrencilerimiz, kritik bir dönemece; tercih dönemine…Devamı

FİZİK ÖTESİ

F= M.A Günlük hayatımızda dış görünümü tarif eden Fizik kelimesinin etimolojisine baktığımızda, doğa bilimlerinin genel…Devamı

TARİHİ DERS

Öğrencilerimizden İlginç Cevaplar: Sınav bir çok öğrencinin korkulu rüyası olabiliyor. Ancak sınav günü gelip çattığında…Devamı
×