KİŞİSEL GELİŞİM SEMİNERLERİ

KİŞİSEL GELİŞİM SEMİNERLERİ

ERİM HISIM; Mimar Sinan ve Beykoz Üniversitesi Öğretim Görevlisi Eğitimci Yazar Erim Hısım hocamız Gençadım Fen Lisesi öğrencilerimizle buluştu. Hayata farklı açılardan bakmamızı sağlayan bir saatlik eğlenceli seminerinin ardından öğrencilerimize kurum tarafından hediye edilen yazarımızın “Tersten Bakmak” adlı eserini heyecanla imzalattılar.
BONUS HOCA; Okulumuzda Süleyman BELEDİOĞLU (Eğitimci-Yazar- TV Programcısı) tarafından verilen “Verimli Çalışma Yöntemleri” semineri öğrencilerimiz tarafından ilgiyle karşılandı. Program sonunda öğrencilerimiz, gelecekte olmak istedikleri üniversite ve bölümü gönülden yüksek sesle dile getirdiler.
SADIK GÜLTEKİN; Eğitim Uzmanı, Yapımcı, Sunucu, Eğitim Yazarı. Sadık Gültekin, öğrencilerimize sınav öncesi motivasyon semineri verdi. Seminerinde başarılı olan öğrencilerden örnekler verdi. Sınava nasıl çalıştıkları ve hangi koşullarda başarılı olduklarını anlattı. Verdiği örneklerle öğrencilerimize çalışma azminin nasıl oluşacağını anlattı. Dile getirdiği başarı hikâyeleri öğrencilerimizi çok etkiledi. Hayatın sadece sınavdan ibaret olmadığını daha sonrada devam edeceğini dile getirdi. Eğitim Uzmanı Gültekin, “Sınavı kazanıp kazanamamanın ötesinde, üniversite eğitimi esnasında ve sonrasında farklı olmak gerektiğini belirterek “Popüler ya da kazancı çok ” meslek sahibi olmaktan öte gönlündeki mesleği yapmak önemlidir.” dedi.
MİNE AKTAŞ; Uzm. Psk. Mine Aktaş okulumuzda “Kadının Çok Yönlülüğü” konulu seminer verdi. Öğrencilerimize hayatından örnekler vererek kadının çok yönlü olabileceğini anlattı. Hayat hikâyesinden kısa örnekler vererek yaşadığı zorlukları anlatı. Uzm. Psk. Mine Aktaş okulumuzda “Kadının Çok Yönlülüğü” konulu seminer verdi. Öğrencilerimize hayatından örnekler vererek kadının çok yönlü olabileceğini anlattı. Hayat hikâyesinden kısa örnekler vererek yaşadığı zorlukları anlatı. Yaşanan zorluklar insanı olumlu yönde etkilemeli ve onlarla başa çıkmanın yollarını bulmanın gerektiğini vurguladı. Toplumumuzda kadının yeri ne olmalıdır? Geleceğin annelerinden neler beklenmektedir? Hem çalışan hem de evi ile ilgilenen anne nasıl olmalıdır? sorularına cevap verdi. Program sonunda Kurucumuz bayan öğretmen ve çalışanlara karanfil dağıttı.
KARİYER BULUŞMALARI; Öğrencilerimize, üniversiteye hazırlık sürecinde “19 Mayıs Üniversitesi Öğrenci Kariyer Topluluğu” işbirliği ile mesleki tanıtım ve bilgilendirme semineri yapıldı. Topluluk öğrencileri bölümleri hakkında bilgiler verdiler, yaşadıkları tecrübeleri ve kazanımları öğrencilerimize aktardılar. Üniversite sınavına hazırlanırken ne yapmaları gerektiği hakkında tavsiyelerde bulundular.

Related Posts

NARSİST BİREY

Zaman hızla akıp giden bir kavramdır. Bu zaman içerisinde amacımız, içinde yaşadığımız toplumun bir parçası…Devamı

KENDİNİ TANI

Uzun bir süreç olan YKS(Yükseköğretim kurumları sınavı) maratonundan sonra öğrencilerimiz, kritik bir dönemece; tercih dönemine…Devamı

FİZİK ÖTESİ

F= M.A Günlük hayatımızda dış görünümü tarif eden Fizik kelimesinin etimolojisine baktığımızda, doğa bilimlerinin genel…Devamı

TARİHİ DERS

Öğrencilerimizden İlginç Cevaplar: Sınav bir çok öğrencinin korkulu rüyası olabiliyor. Ancak sınav günü gelip çattığında…Devamı
×