GENÇ ADIMDA 100.YIL GURURU

GENÇ ADIMDA 100.YIL GURURU

Özel Genç Adım Eğitim Kurumları olarak 100. Yıl etkinlikleri kapsamında Çobanlı İskelesi’nden Tütün İskelesi’ne kadar bisiklet turu düzenledik.
Yaklaşık 70 öğretmen, öğrenci ve velilerimizden oluşan grupla, marşlar eşliğinde Atakum Sahil yolundan Atamızın Samsun’a çıktığı Tütün İskelesi’ne kadar pedal çevirdik. Programın sonunda İstiklal Marşı ve 10 Yıl Marşını okuyarak iskeleye karanfil bıraktık.
“Yüzüncü Yıl” etkinlikleri kapsamında bir hafta süren programlarımız proje sergisi ve sanat gösterisi ile tamamladık. Öğrencilerimiz bir yıl boyunca emek harcayıp hazırladıkları bir birinden ilginç birçok projeyi sergilediler. Gelen misafirlerimize projeleri hakkında bilgi verdiler. Projelerimiz misafirlerimiz tarafından ilgiyle karşılandı.
Öğrencilerimizin yeteneklerini gösterdiği yarışmada 5 finalist hünerlerini sergilediler. Yarışmamızda taklit, ses yetenek, piyano gösterisi ve en kısa sürede su içme gösterileri yapıldı. Programda Taha Furkan Çakır en kısa sürede iki adet pet şişe suyu içerek birinciliği kazanıp seyircileri şaşırttı.
Samsun’un eski fotoğraflarından oluşan “Samsun Tarih Sokağı” oluşturduk. Gelen misafirlerimiz 1800’lü yıllardan bugünümüze kalan fotoğrafları görünce geçmişe yolculuk yaptı. Günümüzle karşılaştırıp yaşanan değişime şaşırdılar.
Öğrenciler arası düzenlediğimiz 100. yıl anısına voleybol turnuvası çekişmeli geçti. Sekiz takımın katıldığı Filenin Gençleri Voleybol Turnuvası’nda Son Vuruşçular takımı şampiyon oldu.
Günün sonunda muhteşem bir sanat gösterisi ile kapanışı yaptık. İçeriğinde bando gösterisi, halk oyunları, semazen gösterisi, piyano resitali ve finalde Genç Adım Orkestrası güzel şarkılarıyla bize unutulmaz anlar yaşattılar. Programın sonunda yıl boyunca başarılı olan öğrencilerimiz ödüllendirildi.

Related Posts

NARSİST BİREY

Zaman hızla akıp giden bir kavramdır. Bu zaman içerisinde amacımız, içinde yaşadığımız toplumun bir parçası…Devamı

KENDİNİ TANI

Uzun bir süreç olan YKS(Yükseköğretim kurumları sınavı) maratonundan sonra öğrencilerimiz, kritik bir dönemece; tercih dönemine…Devamı

FİZİK ÖTESİ

F= M.A Günlük hayatımızda dış görünümü tarif eden Fizik kelimesinin etimolojisine baktığımızda, doğa bilimlerinin genel…Devamı

TARİHİ DERS

Öğrencilerimizden İlginç Cevaplar: Sınav bir çok öğrencinin korkulu rüyası olabiliyor. Ancak sınav günü gelip çattığında…Devamı
×