Stem Çalışmaları

ROBOTİK KODLAMA

Robotik, makine ve kontrol sistemlerini, bilgisayar, elektronik ve uzay bilimlerinin tümünü kapsayan bir ortak çalışma alanıdır. Öğrencilerimizle kulüp saatlerinde değişik robotlar tasarlayarak yarışmalara hazırlanırlar.

DRONE RACE

İngilizce’de “erkek arı” manasına gelen bu kelime, günümüzde insansız hava araçları anlamında kullanılıyor. Öğrencilerimizle kendi dronelarımızı tasarlayıp kullanma yeteneklerimizi geliştiriyor ve yarışlara hazırlanıyoruz.

ENDÜSTİRİYEL TASARIM

3D modelleme, bilgisayar grafikleri kullanarak özel programlar ile canlı veya cansız bir nesnenin üç boyutlu matematiksel modelinin geliştirilmesi sürecine denir. 3D modelleme süreci ile hazırlanan 3D modellerimizi 3D yazıcılarla gerçeğe dönüştürüyoruz.

GRAFİK TASARIM

Grafik tasarım sanat ve teknolojinin yaratıcılık ile birleştiği bir görsel iletişim yöntemidir. Öğrencilerimizle logo, afiş, büyük boy sokak afişi (billboard), basın ilanı, ambalaj, kitap, dergi, tanıtım filmleri, çizgi film vb. tasarımları yazılı ve görsel elemanlarla sanatsal ölçütler içinde tasarlıyoruz.

×