Radyo ve Televizyon Teknolojileri

Radyo ve Televizyon Teknolojileri bölümü ile hedefimiz, öğrencilerimizi 21. yüzyılda radyo, televizyon ve sinema alanlarında oluşan rekabet ortamına genç ve dinamik iletişimciler olarak yetiştirmektir. Bu amaç doğrultusunda, öğrencilerimizin hem bireysel yeteneklerinin gelişmesi hem de çalışma alanlarının özelliğinden dolayı ekip çalışması içinde bu bireysel yeteneklerini kullanabilmelerini sağlayacak bir ders programı takip ediyoruz.

Stüdyolarımızda ve kurgu odasında yürütülen pratik dersler ve alan stajları ile öğrencilerimizi alanda çalışmaya hazırlayan uygulamalar yürütüyoruz. 

Genç Adım Bilim ve Teknoloji lisemiz içerisinde makina ve tasarım teknolojileri bölümü ile birlikte yer almakta olan Radyo ve Televizyon Teknolojileri bölümümüz yeni medya anllayışı ile geleneksel ve digital medya alanlarında hem teorik hem de uygulamalı eğitim vermektedir. Radyo ve Televizyon Teknolojileri bölümümüzde digital medya anlayışı ile tasarım ve videografikerlik eğitimlerimizde bulunmaktadır.

 

Radyo ve Televizyon Bölümü olarak Amacımız;

İletişim alanı, radyo ve televizyon alanlarıyla ilgili teorik ve uygulama bilgilerine sahip, bu bilgileri doğru yerde doğru şekilde kullanacak, Ulusal ve uluslararası düzeyde güncel gelişmeleri kavrayan ve radyo ve televizyon alanlarıyla ilişki kurabilen,

Alanla ilgili yaratıcılık becerisi gelişmiş, bu becerilerini içerik üretiminde kullanabilen, Ekip çalışması yürütebilen,  Alanın gerektirdiği teknolojik donanımlara sahip, İş hayatındaki uygulamalar ile ilgili bilgi sahibi, girişimci ve yenilikçi iletişimciler yetiştirebilmektir.

Öğrencilerimizi bekliyoruz.

Hızla gelişen teknoloji iletişim alanında da birçok değişime ve yeniliğe olanak sağladı. Bu nedenle radyo, televizyon ve sinema gibi kitle iletişimin çeşitli alanlarında görev yapacak profesyonellerin eğitimi de önem kazandı. Üretilen, üretilecek bilgi ve iletinin dağıtımında kullanımında insanlara fayda sağlayan kalifiye elemanların yetiştirilmesi çok önemli. İletişim yönü kuvvetli, kendini ifade edebilen, okumayı ve yazmayı seven, gündemi ve sanatsal etkinlikleri takip eden radyo, televizyon, sinema gibi iletişim araçlarına merak duyan öğrencilerin tercih edebileceği bir alan.

ALAN DERSLERİMİZ

Teknik Yayın Yapım

Grafik Animasyon

Televizyon Programcılığı

Kameramanlık

Radyo Programcılığı

Oyunculuk

Fotoğrafçılık

Senaryo Yazarlığı

Seslendirme Sanatçılığı

İŞ İSTİHDAM ALANLARI

Televizyon Kuruluşları

Radyo kuruluşları

Prodüksiyon Şirketleri

Haber Ajansları

Reklam Ajansları

Halkla İlişkiler Şirketleri

Sosyal Medya Platformları

Turizm / Eğlence alanları

×